ایران ، تهران ، خیابان آزادی
ساختمان اداری مهیا
0213333333
09354333878
info@codeinwp
davood.jafary@yahoo.com

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

چگونه خطای Internal Server Error رو برطرف کنیم

حل خطای internal server error 500 در وردپرس

خطای Internal Server Error فقط در وردپرس رخ نمی دهد، بلکه برای سایر سرویس های که دارند از سرور استفاده می کنند ممکن  هست چنین خطای رخ بدهد. این خطا یک ماهیت کلی دارد و نوع خطا و علت خطا را را مشخص نمی کند . پرسیدن اینکه چگونه باید این خطا رو برطرف کرد، مانند این هست که از پزشک دارویی برای درمان درد بخواهید و بدون اینکه پزشک بداند درد شما از چیست.

یکی از دلایل خطای Internal Server Error  در وردپرس به خاطر توابع  موجود در افزونه ها یا قالب ها هست که رخ میدهد و دلیل دیگری که ممکن است باعث این خطا باشد فایل .htaccess یا محدودیت حافظه در وردپرس (PHP Memory Limit) باشد.

روش اول : چک کردن فایل htaccess

اولین چیزی که باید چک کنید فایل htaccess هست که باید مطمئن باشید که فایل سالم هست . برای دسترسی به این فایل ابتدا وارد هاست سایت و بعد به پوشه wp-content بشید نام فایل را  تغییر بدهید مثلا .htaccess_old بعد از اینکار یک بار سایت را از دوباره لود کنید و چک کنید که مشکل برطرف شده یا نه .

اگر با این کار خطای سایت برطرف شد فایل رو به حالت قبل برگردانید . به ادمین وردپرس و  به مسیر Settings » Permalinks برید و روی Save Button کلیک کنید با این کار یک فایل htaccess جدید ساخته شده روی فایل قبلی rewrite  می شود. اما اگر با روش اول خطای سایت  برطرف نشد روش های بعدی را امتحان کنید.

روش دوم : افزایش PHP Memory Limit در وردپرس

بعضی مواقع این خطا امکان داره از  محدودیت حافظه در وردپرس باشه برای حل این مشکل مقاله چگونه PHP Memory Limit در وردپرس افزایش دهیم رو مطالعه کنید. در صورتی که  فقط در  هنگام ورود به وردپرس یا موقع آپلود عکس با خطای  Internal Server Error مواجه می شوید شما باید محدودیت حافظه را در وردپرس افزایش بدهید به صورت زیر عمل کنید:

  • گام اول : یک فایل text خالی با اسم php.ini ایجاد کنید
  • گام دوم : کد memory=64MB رو داخل فایل ایجاد شده قرار داده و ذخیره کنید
  • گام سوم : فایل را داخل هاست در پوشه wp-admin آپلود کنید

اگر این روش هم مشکل شما را برطرف نکرد، کار کمی سخت می شود.

روش سوم : غیر فعال کردن افزونه ها

اگر روش های قبلی اثر بخش نبود، باید برید سراغ افزونه ها امکان دارد باعث این خطا یه افزونه خاص باشد. شما باید افزونه ها رو تک به تک غیرفعال کنید تا افزونه ای که مشکل دارد مشخص شود.

روش چهارم : بروزرسانی هسته ای وردپرس

امکان دارد بعضی از فایل های وردپرس شما دچار مشکل شده باشند و باید آنها را بروزرسانی کنید برای این کار نسخه جدید وردپرس رو دریافت کنید و فقط کافی هست فایل های مسیر wp-admin و wp-include رو بروزرسانی کنید. نگران نباشیده اطلاعات سایت شما حذف نخواهد شد.

روش پنجم : تماس با هاستینگ

در صورتی که با انجام همه این موارد خطای Internal Server Error برطرف نشد، شما باید با پشتیبانی هاست تماس بگیرید و درخواست کنید تا log سرور را مشاهده کنند تا اگر قسمتی مشکل دارد به شما گزارش بدهند.

روش های گفته شده جزو مواردی بود که  کاربران مختلفی از آنها استفاده کردند و خطای Internal Server Error در ورپرس آنها برطرف شده . درصورتی که از این روشها استفاده کردید و مشکل شما حل شده یا روش دیگری را استفاده کردید لطفا در قسمت نظرات ذکر کنید . امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شش =