ایران ، تهران ، خیابان آزادی
ساختمان اداری مهیا
0213333333
09354333878
info@codeinwp
davood.jafary@yahoo.com

علت خطای 404 در وردپرس

علت  خطای 404 در وردپرس

حل خطای 404 در وردپرس

از دیگر مشکلاتی که به طور معمول کاربران وردپرس با آن روبرو می شوند این هست که وقتی مربوط به پستی را باز می کنند با خطای 404 یا Not Found روبرو می شوند. در این مقاله ما راه حل هایی رو برای برطرف کردن این مشکل ارائه کردیم پس با م همراه باشید….

در مواقعی که این خطا رخ می دهد، معمولا کاربران به آدمین وردپرس و صفحه وبلاگ سایت دسترسی دارند و فقط موقعی که صفحه single پست رو باز می کنند خطای 404 Not found رخ میدهد.البته باید بگیم که جای هیچگونه نگرانی از بابت پست های شما نیست در واقع آسیبی به پست های شما نرسیده.

بازنویسی فایل .htaccess

این خطا موقعی رخ می دهد که یا فایل .htaccess حذف شده یا به اشتباه بازنویسی شده باشد ، اما باید چه کاری  انجام بدهیم که این مشکل برطرف کنیم.

  • گام اول : وارد ادمین وردپرس بشید
  • گام دوم : وارد منوی تنظیمات > پیوندهای یکتا بشید
  • گام سوم : و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید

این کار باعث می شود که فایل .htaccess بازنویسی شود و اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات قبلی این فایل بشه . این راه حل در اکثر موارد مشکل را  برطرف کرده است اما اگر این راه حل مشکل شما را برطرف نکرد باید به صورت دستی فایل .htaccess را  بروزرسانی کنید.

 

علت خطای 404 در وردپرس

 

روش بروزرسانی دستی فایل .htaccess

با استفاده از FTP یا cPanel وارد هاست سایت وردپرس بشید، بعد از وارد شده به هاست سپس به پوشه /wp-content/  برید.  فایل .htaccess رو باز کنید و کد زیر را داخل فایل کپی کنید و ذخیره کنید.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

نکته : فایل .htaccess در هاست و وب سرورها معمولا مخفی هستند در صورتی که این فایل رو پیدا نکردید مانند تصویر زیر عمل کنید.

نکته : دقت کنید که برای بروزرسانی فایل .htaccess  باید دسترسی فایل را روی عدد 666 تنظیم کنید، و بعد از بروز رسانی فایل رو حتما به حالت اول برگردانید یعنی عدد 644 برگردانید.

علت خطای 404 در وردپرس

نحوی مخفی کردن فایل htaccess

 

علت خطای 404 در وردپرس

تغییر مجوز دسترسی به فایل htaccess


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =