ایران ، تهران ، خیابان آزادی
ساختمان اداری مهیا
0213333333
09354333878
info@codeinwp
davood.jafary@yahoo.com

تغییر اندازه آپلود فایل در وردپرس

تغییر اندازه آپلود فایل در وردپرس

چگونه می توان حداکثر اندازه آپلود فایل را در وردپرس افزایش داد

بسته به شرکت میزبانی وب یا هاستینگی  که انتخاب می کنید و دارید، هر یک شما محدودیتی برای آپلود فایل در صفحه آپلود رسانه ها در وردپرس خواهید داشت. به طوری که  برای بعضی از آن ها به کم تر از 2 مگابایت است  که این مشخص هست که برای فایل های رسانه ای مانند (audio / video) کافی نیست. اکثر عکس هایی که داریم کمتر از 2 مگابایت است، بنابراین فقط برای عکس ها مناسب است. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه حداکثر اندازه آپلود فایل در WordPress رو افزایش دهید.

How to Increase the Maximum File Upload Size in WordPress

نکته : لطفا توجه کنید که بعضی از این روشها ممکن است با بعضی از هاست های اشتراکی کار نکند ، در این صورت شما باید از ارائه دهنده خدمات میزبانی وب خود برای این کار پشتیبانی بخواهید.

1- فایل Function.php قالب

روش اول استفاده از فایل Function.php قالب وردپرس است. در مواردی وجود دارد که ما مشاهده کردیم که فقط با اضافه کردن کد زیر در فایل Function.php قالب وردپرس ، می توانید حجم آپلود را افزایش دهید:

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );

@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);

@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

2- ایجاد یا ویرایش فایل PHP.ini

روش دوم ، اگر شما از هاست اشتراکی استفاده می کنید، در بیشتر موارد فایل php.ini را در هاست خود نخواهید دید چون دسترسی به این فایل از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب برای کاربران مسدود خواهد بود. در این صورت شما باید یک فایل با نام php.ini ایجاد کنید و آن را در پوشه root هاست آپلود کنید. و در آن فایل کد زیر را اضافه کنید:

upload_max_filesize = 64M

post_max_size = 64M

max_execution_time = 300

3- فایل htaccess

روش سوم روشی هست که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند.  که با ویرایش فایل .htaccess  که در مسیر نصب وردپرس هست ، میتوان حداکثر اندازه بارگذاری را در WordPress افزایش داد.کافی فایل htaccess  را در پوشه محل نصب وردپرس باز کنید یا اگر ندارید ایجاد کنید و کد زیر را اضافه کنید:

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

باز هم در آخر این نکته مهم رو متذکر میشم که اگر شما از هاست اشتراکی استفاده می کنید، این روش ها ممکن است کار نکند. در این صورت، شما باید با ارائه دهنده میزبانی وب خود تماس بگیرید تا این امکان رو برای شما فراهم کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =