غیر فعال کردن خطاهای پی اچ پی در وردپرس

هشدارها و اطلاعیه های که از سمت PHP به کاربران و به ویژه برنامه نویسان  نمایش داده میشه در واقع به اشکال زدایی و رفع خطای کدها کمک می کنند. با این حال به نظر می رسد این کار بسیار غیر حرفه ای که اگر سایت ما خطا یا هشداری از سمت PHP داره برای همه بازدید کنندگان وب سایت شما ما قابل مشاهده باشه. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطاهای PHP را در WordPress خاموش کنید.

چرا و چه زمانی باید خطاهای PHP را در WordPress خاموش کنید؟

خطاهای پی اچ پی که در سایت مشاهده کنید معمولا  شامل هشدارها(warnings) و اعلان ها(Notices) هستند. این اعلان ها  و هشدارها مانند خطای internal server error ، syntax errors یا fatal errors نیستند، که بالا آمدن وبسایت شما را از متوقف کنه و سایت را دچار اختلال کنن.

در واقع هدف این خطاها برای کمک به توسعه دهندگان و برنامه نویسان PHP هست تا بتونند کدهای سایت رو راحت تر دیباگ و رفع خطا کنند. برنامه نویسان پلاگین و تم های وردپرس به این اطلاعات نیاز دارند تا بفهمند پلاگین ها و تم هایی که ساختند سازگاری کامل دارند و خطایی ایجاد نمی کنند.

غیرفعال کردن خطاهای پی اچ پی در وردپرس

با این حال، اگر شما یک برنامه نویس تم، پلاگین یا وب سایت نیستید پس لازم  ندارید که این خطاها در سایت نمایش داده شود،  و این خطاها باید پنهان شوند.  و اگر این خطاها برای کاربران سایت شما نمایش داده شود این کار غیر حرفه ای هست و از نظر کاربران سایت وجه خوبی ندارد.

اگر خطایی مانند تصویر بالا در سایت شما مشاهده شد، شما می توانید نمایش دادن این خطاها را خاموش کنید.

بیایید نگاهی به چگونگی خاموش کردن خطاها، پیام ها و هشدارهای PHP در WordPress بیاندازیم.

خاموش کردن خطاهای PHP در وردپرس

این کار خیلی راحته، برای این کار شما باید wp-config.php از مسیر نصب وردپرس  برای ویرایش باز کنید. سپس کد زیر را به فایل اضافه کنید.

[code]define(‘WP_DEBUG’, false);[/code]

بعد از این کار فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید و فایل wp-config.php خود را به سرور آپلود و جایگزین کنید.
اکنون میتوانید  وبسایت خود ببینید  که خطاهای PHP، اعلانها و هشدارها از وبسایت شما ناپدید شده است.

روشن کردن خطاهای پی اچ پی در وردپرس

اگر شما بر روی یک وب سایت وردپرسی روی  لوکال  تمرین یا  کار می کنید، ممکن است بخواهید گزارش خطاهای کدهایی که نوشته اید ببینید پس نیاز هست نمایش خطاها را روشن کنید. در این صورت شما باید فایل wp-config.php خود را ویرایش کنید و کد قبلی را با کد زیر جایگزین کنید:

[code]

define(‘WP_DEBUG’, true);
define(‘WP_DEBUG_DISPLAY’, true);

[/code]

این کد به وردپرس اجازه می دهد دوباره خطاهای PHP، هشدارها و اعلان ها را نمایش دهد.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا نحوه خاموش کردن خطاهای PHP را در WordPress یاد گرفته باشید.