چگونه به راحتی  کدها را در پست های وردپرس نمایش بدهیم

آیا قصد دارید کدهای زبان های برنامه نویسی رو در وردپرس نمایش بدید؟ به صورت پیش فرض وردپرس هر کدی را که  قصد داشته باشید در پست های وبلاگ، در برگه ها، در قسمت نظرات و در ابزارک ها  گذاشته شود را فیلتر می کند در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که چگونه کدها را در سایت خود قرار بدید پس با ما همراه باشید…

برای این کار شما ابتدا باید افزونه Syntax Highlighter Evolved از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید. بعد از نصب و فعال سازی افزونه به منوی تنظیمات و به قسمت تنظیمات افزونه Syntax Highlighter برید.

نمایش کد در وردپرس

نمایش کد در وردپرس

تنظمیاتی که به صورت پیش فرض برای افزونه انجام شده برای بیشتر وب سایت ها استفاده میشود. با این حال شما می توانید تنظیمات را یکبار ببینید تا اگه نیاز به تنظیم خاصی بود انجام دهید، برای هر گزینه تو تنظمیات توضیحات کافی درباره عملکرد آن گزینه داده شده است. این افزونه برای نمایش کدها در سایت از shortcode ها استفاده می کند. برای هر زبان برنامه نویس که قصد دارید در سایت قرار دهید کافی هست کد موردنظر را داخل  shortcode  مرتبط با آن زبان قرار دهید.

– به عنوان مثال برای زبان PHP به صورت زیر هست:

[ php ] کد شما [ / php ]

[ php ]

<?php

echo “Hello World”

?>

[ / php ]

این کد به صورت زیر در سایت نمایش داده میشود:

[php]<?php echo “Hello World”; ?>[/php]

– همچنین برای زبان CSS به صورت زیر هست:

[ css ] کد شما [ / css ]

[ css ]

.entry-title {

font-family:”Open Sans”, arial, sans-serif;

font-size:16px;

color:#272727;

[ / css ]

}

این کد به صورت زیر در سایت نمایش داده میشود:

[php].entry-title {
font-family:”Open Sans”, arial, sans-serif;
font-size:16px;
color:#272727;
}[/php]

بعد از قرار دادن کدها در shortcode های موردنظر ، افزونه  Syntax Highlighter به صورت خودکار کد زبان برنامه نویسی شما را Highlight یا برجسته می کند و همچنین به کدهای شما شماره خط اضافه میکند و کاربران به راحتی می توانند کدهای شما را کپی و استفاده  کنند.

[button url=”https://wordpress.org/plugins/syntaxhighlighter/” target=”_blank” color=”green” size=”medium” border=”false” icon=”” btn_content=”صفحه افزونه”]